Artık firmamızla ilgili tüm güncel bilgilere sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Firmamız hakkında bilgi almak için sitemizin iletişim bölümündeki telefon numaralarını arayarak veya email yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimiz siz müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Lütfen tüm öneri ve şikayetlerinizi bize bildiriniz.
 
 
Su Yumuşatma Sistemleri << geri
 

(Yum.Sis)Kireçli ResimKalsiyum ve magnezyum iyonlarının suda oluşturduğu sertlik, gerek içme sularında gerekse çeşitli alanlarda kullanılan sularda istenmeyen bir durumdur. Özellikle sanayide buhar kazanlarında, endüstiriyel ve evsel sıcak su üreterek çalışan cihaz ve makinalarda kireçlenmeler çok büyük zararlara yol açar. Ayrıca bu kireçlenmeler enerji sarfiyatını ve ısı geçiş kayıplarını arttırır.

İçme sularının yumuşatılması ayrıca suyun tadınında iyileşmesini sağlar. Yumuşatma sistemlerinde iyon değiştirici reçine ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları alınarak yumuşaklık sağlanır. Sistem otomatik kontrol valfi sayesinde; reçineyi tuzlu su ile yıkar yeniler, ters ve düz yıkayarak durular servise sokar. Tuzlu su çözeltisi tuz kabında sistem otomatik olarak kendisi hazırlar. Gerek seçilen tanklar (polietilen veya 304 - 316 paslanmaz çelik) gerekse kullanılan reçine dünya sağlık standartlarına uygundur.

Yumuşatma sistemlerinin standart modelleri zaman kontrollüdür. Herhangi bir insani müdahale gerektirmez.

Kabinet SistemKABİNET TİP KOMPAKT YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Estetik ve standart kullanımlarından dolayı sıklıkla tercih edilen tam otomatik yumuşatma sistemlerdir. Bu sistemlerde reçine ve tuz kabı birliktedir. Genel olarak müstakil evler, villalar, tek daireler yazlıklar, barlar ve restoranlar, fırınlar, buz, çay ve kahve makinaları öncesi ile buhar jeneratörleri ve kalorifer kazanları öncesinde kullanılırlar. Sistemlerin tamamında ISO - FOOD GRADE (Gıda Tüzüğüne Uygunluk) NSF (Dünya Sağlık Örgütü) standartları belgesine sahip reçine minerali kullanılır.

ZAMAN VE DEBİ KONTROLLÜ SINGLE (TEKLİ) SİSTEMLER

Fleck Valfli Tam Otomatik

 

Zaman kontrollü sistemler; zaman ayarlı olarak çalışır, ayarlanan saatte otomatik olarak kendi kendine rejenerasyon işlemi yapar. Debi kontrollü sistemeler ise yumuşatma ünitesinden geçen suyun önceden ihtiyaca göre ayarlayan cihaz debi kadranının hareketi ile otomatik olarak rejenearsyon yapar. Sistemlerin tamamında ISO - FOOD GRADE(Gıda Tüzüğüne Uygunluk) NSF (Dünya Sağlık Örgütü) standartları belgesine sahip reçine minerali kullanılır.

 

 
Genel Merkez İzmir Tel: 0232 472 14 00 Fax 0232 472 14 55